DISTRICT
120

Contest Awards 2021-22

Division A

Area A1

Evaluation Speech Contest

Humorous Speech Contest

TM Diana G

Winner

TM Pratheepa Sukumar

First Runner-Up

TM Sathishkumar Madhanagopal

Second Runner-Up

TM Sathishkumar Madhanagopal

Winner

TM Pratheepa Sukumar

First Runner-Up

TM Anita Surendran

Second Runner-Up



Area A2

Evaluation Speech Contest

Humorous Speech Contest

TM Abhinav T

Winner

TM Adesesh Duraisamy

First Runner-Up

TM Sravya Buridi

Second Runner-Up

TM M S Senthilkumaran

Winner

TM Prannav

First Runner-Up

TM Raveena R

Second Runner-Up



Area A3

Evaluation Speech Contest

Humorous Speech Contest

TM Vandana Raj S

Winner

TM Aditya Malik

First Runner-Up

TM Komal Gupta

Second Runner-Up

TM Vivekanandan Babu

Winner

TM Shameema Parveen

First Runner-Up

TM Maneeswar Vemula

Second Runner-Up



Area A4

Evaluation Speech Contest

Humorous Speech Contest

TM Subhadip Banik

Winner

TM Chidambaram

First Runner-Up

TM Jayashree

Second Runner-Up

TM Jayashree

Winner

TM Muthukumar

First Runner-Up

TM Josephine Ananthi

Second Runner-Up



Area A5

Evaluation Speech Contest

Humorous Speech Contest

TM Hinal Chetan Vithlani

Winner

TM Khushal Khatri

First Runner-Up

TM Suhani Mathur

Second Runner-Up

TM Kandukuri Sai Sri Rekha

Winner

TM Hinal Chetan Vithlani

First Runner-Up

TM Khushal Khatri

Second Runner-Up




Division B

Area B1

Evaluation Speech Contest

Humorous Speech Contest

TM Vijaykumar Ramanujam

Winner

TM Siddhika Ananthanarayanan

First Runner-Up

TM Mary S

Second Runner-Up

TM Mary S

Winner

DTM Ashok Kumar V

First Runner-Up

TM Theodore Shaun Thomas

Second Runner-Up



Area B2

Evaluation Speech Contest

Humorous Speech Contest

TM Rahul Shankar

Winner

TM Ilavenil

First Runner-Up

TM Allen Jose

Second Runner-Up

TM Paralibalan

Winner

TM Selvam T

First Runner-Up

TM Viji

Second Runner-Up



Area B3

Evaluation Speech Contest

Humorous Speech Contest

TM Pearlin

Winner

DTM Sathish Isaac

First Runner-Up

TM Ramachandran Natrajan

Second Runner-Up

TM Karthika Mani

Winner

TM Pearlin

First Runner-Up

TM Krishna Sangeetha

Second Runner-Up



Area B4

Evaluation Speech Contest

Humorous Speech Contest

TM Sasikumar M

Winner

TM Suruthi R D

First Runner-Up

TM Anand Chellapathy

Second Runner-Up

TM Chinmay Rathi

Winner

TM Sridhar Ranganathan

First Runner-Up

TM Anindita Balaganesan

Second Runner-Up



Area B5

Evaluation Speech Contest

Humorous Speech Contest

TM Sathiyapriya

Winner

TM Sakthi Kumar

First Runner-Up

TM Hariprasad

Second Runner-Up

TM Sathiyapriya

Winner

TM Ganga

First Runner-Up

TM Sanoj Kumar

Second Runner-Up




Division C

Area C1

Evaluation Speech Contest

Humorous Speech Contest

TM Abilash Suresh

Winner

TM Rekha

First Runner-Up

TM Ranjith Sankar

Second Runner-Up

TM Abilash Suresh

Winner

TM Ranjith Sankar

First Runner-Up

TM Lakshminarayana

Second Runner-Up



Area C2

Evaluation Speech Contest

Humorous Speech Contest

TM Sathya Jayaraman

Winner

DTM Sriram Venkataraman

First Runner-Up

TM Arun Deepak

Second Runner-Up

TM Sathya Jayaraman

Winner

TM Kaushik Ramakrishnan

First Runner-Up

TM Rinosha Basha

Second Runner-Up



Area C3

Evaluation Speech Contest

Humorous Speech Contest

TM Priyadarshini Bailur

Winner

TM Pavithra

First Runner-Up

TM Sundaresan Subramanian

Second Runner-Up

DTM Thomas Abraham

Winner

TM Pavithra

First Runner-Up

TM Atishay Jain

Second Runner-Up



Area C4 - No contest



Division D

Area D1

Evaluation Speech Contest

Humorous Speech Contest

TM Srikanth A V

Winner

TM Srinath Raghunathan

First Runner-Up

TM Sri Viraja Koganti

Second Runner-Up

TM Srinath Raghunathan

Winner

TM Tess Zacharias

First Runner-Up



Area D2

Evaluation Speech Contest

Humorous Speech Contest

TM Aditya Chaganti

Winner

TM Vadivu Shakthivel

First Runner-Up

TM Kalaimani Vavasi

Second Runner-Up

TM Dharshini R S

Winner

TM Vadivu Shakthivel

First Runner-Up

TM Raghav Gururaj

Second Runner-Up



Area D3

Evaluation Speech Contest

Humorous Speech Contest

TM Anirudh Mahadevan

Winner

TM Dinesh Angappan

First Runner-Up

TM Manikandan Balasubramaian

Second Runner-Up

TM Dinesh Angappan

Winner

TM Manikandan Balasubramaian

First Runner-Up

TM Umeshwari Subramaniam

Second Runner-Up



Area D4

Evaluation Speech Contest

Humorous Speech Contest

TM Sowmini

Winner

TM Govindaarun

First Runner-Up

TM Suresh

Second Runner-Up

TM Bharath

Winner

TM Irfanaa

First Runner-Up

TM Mukundan

Second Runner-Up



Area D5

Evaluation Speech Contest

Humorous Speech Contest

TM Diya Arun Davidson

Winner

TM Shakti Balaji

First Runner-Up

TM Srishti Acharyya

Second Runner-Up

TM Diya Arun Davidson

Winner

TM Rupakula Sai Priyanka

First Runner-Up

TM B Ashwin Janardhan

Second Runner-Up




Division E

Area E1

Evaluation Speech Contest

Humorous Speech Contest

TM Sushmita Madhavan

Winner

TM Gokul Narayanan

First Runner-Up

TM Valli Paramasivam

Second Runner-Up

TM Gokul Narayanan

Winner

TM Vaishnavi Ramesh

First Runner-Up

TM Sushmitha Madhavan

Second Runner-Up



Area E2

Evaluation Speech Contest

Humorous Speech Contest

TM Jayasurya Vadivelu

Winner

TM Sowmia S

First Runner-Up

TM Kaavya Vasudevan

Second Runner-Up

TM Vijayaraghavan Rangarajan

Winner

TM Jagadeesh

First Runner-Up

TM Harikrishnan Lakshmanan

Second Runner-Up



Area E3

Evaluation Speech Contest

Humorous Speech Contest

TM Karthick

Winner

TM Buvanesware

First Runner-Up

TM Aswathy

Second Runner-Up

TM Buvanesware

Winner

TM Alex

First Runner-Up

TM Prabakaran

Second Runner-Up



Area E4

Evaluation Speech Contest

Humorous Speech Contest

TM Sivaranjani S

Winner

TM Suryadeep Majumder

First Runner-Up

TM Yogeswari Sugumaran

Second Runner-Up

TM Suryadeep Majumder

Winner

TM Bharath S

First Runner-Up

TM Uma Nataraj

Second Runner-Up




Division F

Area F1

Evaluation Speech Contest

Humorous Speech Contest

DTM Satheesh Kumar

Winner

TM Tanisha Singh

First Runner-Up

TM Ashok Kumar Kannan

Second Runner-Up

TM Guruprasad

Winner

TM Prakash Kumar

First Runner-Up

TM Bhuvanesh

Second Runner-Up



Area F2

Evaluation Speech Contest

Humorous Speech Contest

TM Nitin Choudhury

Winner

TM Sharanya Gayathri AC

First Runner-Up

TM Akash Ambashankar

Second Runner-Up

TM Nitin Choudhury

Winner

TM Gracia Betty

First Runner-Up

TM Ramachandran S

Second Runner-Up



Area F3

Evaluation Speech Contest

Humorous Speech Contest

TM Suba Deve S

Winner

TM Dinesh Balaji A

First Runner-Up

TM Divya Dharshini A

Second Runner-Up

TM Umamaheswari Vasanth

Winner

TM Raghuram Ganesan

First Runner-Up

TM Poornima Babu

Second Runner-Up



Area F4

Evaluation Speech Contest

Humorous Speech Contest

TM Harshidaa S. Nair

Winner

TM Anshul Vishal

First Runner-Up

TM Sneha Ann Reji

Second Runner-Up

TM Harshidaa S. Nair

Winner

TM Rigved Sanku

First Runner-Up

TM Pooja Kalyan Kumar

Second Runner-Up




Division G

Area G1

Evaluation Speech Contest

Humorous Speech Contest

TM Preeti Ganesh

Winner

TM Saai Rahavendar

First Runner-Up

TM Mohan Shanmuga Sundaram

Second Runner-Up

TM Britto Pradeep

Winner

TM Hariharan Sukumaran

First Runner-Up

TM Shivasubramaniam S R

Second Runner-Up



Area G2

Evaluation Speech Contest

Humorous Speech Contest

TM Venkatesh

Winner

TM Mahathi

First Runner-Up

TM Kiruthika

Second Runner-Up

TM Paurnika

Winner

TM Nivedethaa

First Runner-Up

TM Eshasri

Second Runner-Up



Area G3

Evaluation Speech Contest

Humorous Speech Contest

TM Prakash Premkumar

Winner

TM Vijayashree

First Runner-Up

TM Naveen Chander

Second Runner-Up

TM Jahir

Winner

TM Raghavi

First Runner-Up

TM Baskaran Kalaiselvan

Second Runner-Up



Area G4

Evaluation Speech Contest

Humorous Speech Contest

TM Deepak Pinjani

Winner

TM Sindhu Kalyanasundaram

First Runner-Up

TM Kausalya Sri

Second Runner-Up

TM Bavesh Ram

Winner

TM Deepak Pinjani

First Runner-Up

TM Sainath C

Second Runner-Up




Division H

Area H1

Evaluation Speech Contest

Humorous Speech Contest

TM Varun S

Winner

TM Madhupriya Shanmugham

First Runner-Up

TM Rajesh Jesudasan

Second Runner-Up

TM Babu Sankarasubramanian V

Winner

TM Kavitha Anbarasu

First Runner-Up

TM Srinivasan Gnanapiran

Second Runner-Up



Area H2

Evaluation Speech Contest

Humorous Speech Contest

TM Lokesh Anbalagan

Winner

TM Arumugam Srinivasan

First Runner-Up

TM Sathya Agila

Second Runner-Up

TM Lokesh Anbalagan

Winner

TM Suganya Sampathkumar

First Runner-Up

TM Tharani M

Second Runner-Up



Area H3

Evaluation Speech Contest

Humorous Speech Contest

TM Sagarikka

Winner

TM Divya

First Runner-Up

TM Thirunavukkarasu

Second Runner-Up

TM Sagarikka

Winner

TM Divya

First Runner-Up

TM Jenitta

Second Runner-Up



Area H4

Evaluation Speech Contest

Humorous Speech Contest

TM Sivakumar

Winner

TM Sakthivel

First Runner-Up

TM Savitri Sivakumar

Second Runner-Up

TM Sivakumar

Winner

TM Karkuvel Raja

First Runner-Up

TM Nandhini

Second Runner-Up